SmartTraxx - monitoring logistyczny w czasie rzeczywistym już dostępny na polskim rynku

Firma Locus Traxx Worldwide, lider w dziedzinie monitoringu logistycznego w czasie rzeczywistym oraz monitoringu lokalizacji pod koniec 2015 weszła na rynek Polski. Reprezentowany przez firmę Genesis Fresh SmartTraxx to najlepsza metoda kontroli ładunku łatwo psującego się.

„Urządzenia SmartTraxx™ GO po raz pierwszy dostępne są na polskim rynku u polskiego dystrybutora”, powiedział Jan Nowakowski z firmy Genesis Fresh, a “technologia Locus Traxx Worldwide oferuje innowacyjne rozwiązania do monitoringu logistycznego w czasie rzeczywistym, których do tej pory nie znano w Polsce”.

Urządzenia GO, GO XL, GO LUX oraz GO Location w czasie rzeczywistym monitorują lokalizacje przesyłki. Dodatkowo urządzenia przekazują informację odnośnie temperatury przewożonego towaru, dając w ten sposób możliwość monitoringu delikatnych i wartościowych produktów. W zależności od wersji LocusTraxx może monitorować transport i temperaturę towarów nieprzerwanie do 60 dni, jak również przesyłać komunikat alarmowy w przypadku otwarcia załadunku. Wyposażone w czujnik światła LocusTraxx w trybie natychmiastowym alarmują o zagrożeniu i to wszystko w czasie rzeczywistym poprzez zalogowanie się do programu na stronie www.locustraxx.com oraz poprzez wiadomości email.

„W czasie, gdy rosyjskie embargo nadal utrudnia działalność eksporterów, ważne jest, aby znaleźć nowe rynki, pokazując potencjalnym klientom, że posiadanie rozwiązań umożliwiających wysoki poziom kontroli ładunku jest bardzo istotne”, stwierdził Jan-Willem Schrijver, Managing Director w firmie Locus Traxx Worldwide – EU.

Obecnie nie ma żadnej innej technologii na rynku, która oferowałaby tak wysoki poziom monitoringu logistycznego w czasie rzeczywistym. Daje to polskim dostawcy dużą szansę by stać się naprawdę poważnym konkurentem na rynku świeżych owoców i warzyw. Polska jest w chwili obecnej ważnym eksporterem, szczególnie jabłek, borówki amerykańskiej, truskawek, malin, pomidorów i papryki. Poza tym na polskim rynku widać też ciągły wzrost eksportu innych warzyw i owoców. Wraz z tym wzrostem rośnie jednocześnie zapotrzebowanie międzynarodowych detalicznych sieci handlowych na coraz większą przejrzystość łańcucha dostaw.

„W dzisiejszych czasach klienci chcą wiedzieć, gdzie znajduje się produkt i w jakiej temperaturze jest transportowany” dodaje Jan Nowakowski. „Kontrolowanie temperatury oraz położenia produktów w trakcie transportu jest sprawą zasadniczą, a SmartTraxx™ umożliwia właśnie bezpieczne monitorowanie towarów oraz podejmowanie ewentualnych działań naprawczych w każdej sytuacji.”

Genesis Fresh

Genesis Fresh jest polską firmą, zajmująca się eksportem i dystrybucją świeżych owoców i warzyw. Firma działa na rynku międzynarodowym, w Unii Europejskiej oraz poza jej granicami i dostarcza świeży produkt do detalicznych sieci handlowych, do hurtowni oraz do indywidualnych firm handlowych z branży owocowo-warzywnej. Genesis Fresh oferuje produkty o najwyższej jakości po konkurencyjnych cenach. Ponad 15 letnie doświadczenie pracowników firmy w branży owocowo-warzywnej, etyka pracy oraz zasady firmy pozwoliły na wypracowanie długofalowych kontaktów zarówno z klientami jak i dostawcami. Produkty firmy spełniają wymagania GlobalGap, the Integrated Production System, HACCP, BRC higher level oraz IFS.

Locus Traxx Worldwide

Locus Traxx Worldwide jest liderem w monitoringu logistycznym w czasie rzeczywistym, kontroluje temperaturę, lokalizację i bezpieczeństwo transportu łatwo psującego się oraz transportu o wysokiej wartości. Nasze najważniejsze produkty i usługi charakteryzuje skupienie uwagi na sprawach takich, jak gwarancja dostaw na czas, bezpieczeństwo żywności i bezpieczeństwo poprzez wykorzystanie technologii IoT ( Internet of Things) oraz innowacyjne usługi. Rezultatem jest rewolucyjny sposób kontroli bezpieczeństwa i jakości produktów w czasie transportu. Firma Locus Traxx pokazała silne zaangażowanie w prowadzenie działalności nienaruszającej równowagi ekologicznej oraz w propagowanie społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, gdy CEO David Benjamin wylansował tzw. GO Green program. Dalsze informacje o firmie Locus Traxx Worldwide: www.locustraxx.com, Facebook, Twitter oraz YouTube.

Comments

Leave your comment